Singapur

Singapur – na pierwszy ogień

Nocny widok na promenadę

Początki nie są łatwe, ale najważniejsze to podjąć decyzję. Pamiętam ten moment, kiedy zdecydowałem, że wyruszę w pierwszą daleką podróż. Nie do Londynu czy na jakąś modną wyspę, ale dalej.

Wybrałem Singapur, bo już sama nazwa zawsze mnie intrygowała. Poza tym gdzieś przeczytałem, że to odpowiedni kierunek dla kogoś, kto w zasadzie wcześniej nie podróżował na poważnie. Do tej pory czułem się jak zwykły turysta, a tam zrozumiałem, czy jest poznawanie innego świata…

Singapur - Architektura miejska Podróż do Singapuru - Posąg Buddy

Singapur – idealny na pierwszą przygodę z Azją
Jak może pamiętacie, Singapur należy do azjatyckich tygrysów i znajduje się na końcu Półwyspu Malajskiego, między Oceanem Indyjskim a Pacyfikiem. Sprawia to, że jest dość popularnym kierunkiem i można go znaleźć w ofercie wielu biur podróży, np. tutaj: https://exorientelux.pl/singapur/. Jeśli macie obawy przed wyprawą taką, jaką ja zaplanowałem – czyli na własną rękę – wybierzcie taki program, aby zobaczyć jak najwięcej.
Zapewniam Was, że nie macie się czego obawiać, bo faktycznie jest świetny na początek wypraw po Azji. Poza tym są też wypady do Singapuru łączone z Malezją, warte rozważenia. Podczas pobytu czeka Was wtedy wiele atrakcji, znajdzie się coś dla fanów przyrody, historii, zabytków, ale i nowoczesnej architektury.

Wycieczka do Singapuru - Świątynia Buddy nocą Wycieczka w Singapurze - Świątynia Buddy

Co warto zobaczyć?
W Singapurze urzekają zarówno stare dzielnice, jak również nowoczesne biurowce. Tak, podobne do tych, które można zobaczyć w najsłynniejszych metropoliach. Spacerowanie po mieście sprawia ogromną frajdę, ale polecam Was także… muzea! Nie wierzycie? A jednak do Muzeum Narodowego udajcie się obowiązkowo! Jeśli zmęczenie da się Wam we znaki, wtedy polecam zmienić środek transportu z własnych nóg na statek. Rejs po Singapore River zarezerwujecie sobie bez problemu.

Następnego dnia wybrałem się do innych dzielnic, czyli kolonialnej, hinduskiej oraz popularnej China Town, czyli chińskiej. I to wcale nie po to, aby poczuć jej klimat – tu po prostu znajduje się naprawdę wiele zabytków, np. najstarsza świątynia taoistyczno-buddyjska czy też świątynia Zęba Buddy.

Hinduska Little India kusi zaś wąskimi uliczkami – unosi się tu niebywały aromat, gdyż nie brakuje prężnie działających restauracji. Z zabytków polecam Wam zobaczyć świątynię Sri Veeramakaliamman. A w nowoczesnej dzielnicu ujrzycie z platformy widokowej Skypark imponujące drapacze chmur oraz morze…

Wycieczka objazdowa do Singapuru - Ogród nad zatoką Fontanna w centrum Singapuru Wszechobecne flamingi

Rzeźba religijna Singapur w środku nocy Zatoka nocą Kadzidła we wnątrz świątyni

Więcej na: https://exorientelux.pl/singapur/