Podróże

Planujesz lot z innego miasta?

Najczęściej szukamy tanich biletów lotniczych z miasta, w którym mieszkamy, ew. w pobliżu którego żyjemy. Jeśli jednak jest to Warszawa, a znajdziemy połączenie w świetnej cenie z Wrocławia lub Krakowa, warto skorzystać, prawda?

Oczywiście, że warto – przecież do wybranego miasta możemy łatwo dojechać pociągiem. Jeśli zatem znajdziesz bilet na Dominikanę, do Kenii czy Japonii nie z Łodzi, w której mieszkasz, ale np. z Warszawy, żaden problem. Wiecie, że PKP Informatyka uruchomiło nowoczesną platformę sprzedażową biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity, POLREGIO oraz PKP SKM w Trójmieście, a w planie jest realizacja koncepcji Wspólnego Biletu.

Nowa wersja aplikacji, czyli Bilkom 2, to możliwość szybkiego i intuicyjnego sprawdzenia rozkładu jazdy, wyszukania najlepszej oferty i zakupu biletu na podróż pociągami przewoźników, którzy dołączyli do projektu Pakiet Podróżnika – w planie jest dołączenie kolejnych.

Przez serwis internetowy można też kupić bilet na przejazd pociągami PKP Intercity, Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście nawet wtedy, gdy wymaga to zakupu biletu łączonego. Bilety są na osobnych blankietach, ale wystawianych w ramach jednej transakcji online.

Zdecydowanie polecam korzystanie nie tylko w przypadku lotu z innego miasta, ale i dla podróżowania po samej Polsce. To znacznie ułatwia zakup biletów i podróżowanie, a poza tym – o czym zapomniałem dodać – można też korzystać z prostej wersji mobilnej. Przyznam, że znacznie przekonało mnie to do polskich kolei.

KKW, foto:sasint/Pixabay