Indie

Najpiękniejsze miejsca w Indiach

Masz chęć na fotograficzną podróż do Indii? Oto najpiękniejsze miejsca, które musisz uwiecznić na zdjęciach, jeśli pasjonujesz się fotografią.

Coraz częściej podróżujemy, aby zwiedzać wraz z obiektywem. Świat stoi otworem, wystarczy spakować aparat, obiektywy i statyw albo świetnej klasy smartfon, a następnie wyruszyć np. do Afryki, Australii czy Indii. Indie są bardzo słoneczne, energetyczne i zróżnicowane – oto moje ulubione z najpiękniejszych miejsc w Indiach. Jeśli marzysz o takiej wyprawie, podpowiem, co zobaczyć!

Na naszej liście nie może zabraknąć Delhi – to kulturowe serce Indii, dynamiczne i pełne życie, energii i ludzi, również turystów. Większość atrakcji jest porozrzucana w różnych częściach miasta – zobacz Red Fort, Meczet Piątkowy czy Oldi Delhi. Można wsiąść tu w pociąg do innych miast.

Bangalore to nowoczesna technologia i neony, to zagłębie branży IT. Świetnie zarabiający upodobali sobie to miasto jako ich prywatny raj. Modne bary, restauracje, kluby też są na porządku dziennym. Bangalore jest również wyjątkowo fotogeniczne!

Jaipur – „różowe miasto” słynie z charakterystycznych budynków pomalowanych na różowo. Warto sfotografować Pałac Miejski, rezydencję dawnej rodziny królewskiej, Jal Mahal – pałac na wodzie, a także podziwiaj gwiazdy w Jantar Mantar, obserwatorium astronomicznym widniejącym na liście UNESCO.

Bombaj – tu można poczuć indyjski zgiełk – oto handlowe centrum kraju i fotogeniczne drapacze chmur. Warto udać się też do Wiszących Ogrodów na wzgórzu Malabar, zobaczyć Bramę Indii, wypocząć na plaży Chowpatty.

KKw, fot.photos_pixels/Pixabay