Malezja

Multikulturowa Malezja

Malezja jest wyjątkowo multikulturowa i potrafi zauroczyć – przyrodą, smakami, gościnnością, ale przede wszystkim innością. Zachęcam Was, abyście już dziś zaplanowali tu podróż!

Kiedy pytacie mnie, gdzie chciałbym wrócić, mam wiele marzeń – zwykle jednak odpowiadam, że raczej wolę wybrać się w nieznane. Jednak Malezja gości w moim sercu i chętnie wracam tam choćby myślami – jeśli jeszcze nie byliście w Azji, polecam właśnie to miejsce jako pierwsze.

Dlaczego? Co jest w niej tak szczególnego? Zmysłowa nazwa obiecuje wiele… To kraj bardzo zróżnicowany kulturowo, w końcu mieszkają tu trzy narodowości – Malaje, Hindusi oraz Chińczycy, a poza tym jest wielu Amerykanów, Europejczyków czy też Australijczyków. Piękno przyrody, przyjemna pogoda i gościnni sympatyczni ludzie – to im wystarczy, aby osiedlić się tu na stałe.

Byłem zaskoczony, że turysta jest tu traktowany przyjaźnie i mieszkańcy nie wykorzystują nas jako bankomaty itd. Warto z nimi rozmawiać, pytać o radę – np. odnośnie do pogody czy lokalnych potraw, a także korzystać z taksówek, gdyż dowiecie się z pierwszej ręki wiele na temat Malezji. Ta wiedza jest bezcenna!

Możecie wybrać się z biurem podróży albo zamieszkać u Malajów. Podpowiedzą Wam też, gdzie się wybrać – na pewno m.in. do miasta Geogretown na Penang. Zabytki są tu pierwszorzędne, podobnie jak atmosfera. Wyspy, plaże, Kuala Lumpur, pola herbaciane, sierociniec dla słoni – to tylko kilka miejsc, do których musicie się wybrać. Malezja jest idealna na początek przygody z Azją!
(KKW / Fot. Pixabay/cc0)