Malezja

Wyśniona Malezja

Uprawa herbaty w Malezji

Wspomniałem Wam, czym zajmuję się zawodowo – nie mogę pozwolić sobie na dalekie wyprawy co miesiąc, a zatem o następnej śniłem dość długo. Wiedziałem, że mój apetyt rośnie i długo nie mogłem się zdecydować, gdzie polecę…

Dla odmiany rozważałem Afrykę, potem Indie, już byłem pewny, że jednak udam się do Nowej Zelandii, a w końcu wybrałem się na wakacje do Malezji. Nie bez znaczenia był fakt, że trafiłem na loty w atrakcyjnej cenie. Poza tym o Malezji słyszałem wiele już w Singapurze, więc nie wahałem się długo. Kliknąłem na bilety, złapałem torbę i w drogę!

wycieczka do Malezji podróż do Malezji

Malezja i Borneo – raj dla spragnionych relaksu. Czy tylko?
Ostatnią rzeczą, jaką można o mnie powiedzieć, to podróżowanie po to, aby leżeć plackiem na plaży. Oczywiście można i tak spędzić urlop w słonecznej Malezji, nikogo nie oceniam, ale wolę aktywniej. Malezja to państwo na Półwyspie Malajskim oraz na trzeciej pod względem wielkości wyspie świata, czyli słynnej Borneo. Czy zatem mnie skusił, skoro nie obietnicą relaksu?
Otóż ta wielokulturowość jest wyjątkowa! Odkryjecie ją m.in. w słynnym Kuala Lumpur, gdzie znajduje się np. Meczet Narodowy i wiele innych atrakcji architektonicznych. Poza tym Malezja urzeka pięknem miast, ale przede wszystkim przyrodą i najstarszą na świecie dżunglą. Już sam ten fakt robi wrażenie, prawda?

Panują tu znakomite warunki do obserwacji orangutanów, waranów, langurów, nosaczy, ale także nietoperzy i rozmaitych gatunków ptaków czy węży. Wyobraźcie sobie na dodatek, że parków narodowych i rezerwatów jest w Malezji ponad 50 i stanowią jej wizytówkę!

Świątynia w Malezji Symbole religijne

Aktywny urlop? A proszę bardzo!
Skoro nie chciałem leżeć na plaży, to co robiłem w tej Malezji? Przecież nie oglądałem przez miesiąc małp w ich naturalnym środowisku! Racja. Pobyt w Malezji to szansa także na aktywne spędzanie czasu. Najlepsza do tego jest jednak wyspa Borneo, bo można wybrać się w całkiem przyjemny trekking po dżungli.

Typowa architektura miejska Kula-Lumpur - centrum metropolii

Niezapomnianych wrażeń dostarczy też nurkowanie, gdyż podwodny świat wygląda niczym z bajki – i mówi Wam to ponad 30-letni facet. Wyjątkowe nurkowiska są czynne przez cały rok! Po kąpieli wyruszyłem zaś zobaczyć jaskinie, bo właśnie w Malezji są te największe na świecie. Na obszarze 12 km ciągną się jaskinie Mulu na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu.

Malezja - wycieczka Orangutan - mieszkaniec Malezji Wakacje w Malezji Podróżowanie w Malezji   Wycieczka do Azji i do Malezji

Przedstawiam ciekawe propozycje wycieczek do Malezji z Polski:

Noc z Nosaczem: https://exorientelux.pl/wycieczka/noc-z-nosaczem/

Na Kolonialnym Szlaku: https://exorientelux.pl/wycieczka/na-kolonialnym-szlaku/

Urodziny Buddy: https://exorientelux.pl/wycieczka/urodziny-buddy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *