Malezja

Jaka jest pogoda w Malezji w czerwcu?

Zastanawiasz się, kiedy lecieć do Malezji? Byłem tam wielokrotnie w różnych miesiącach, mogę śmiało podpowiedzieć, kiedy warto. Przede wszystkim – zawsze jest ciepło!

Zawsze jest ciepło!

Malezja to dla wielu turystów obietnica egzotycznego relaksu, wspaniałych krajobrazów i cudownej kuchni. Aby jednak pobyt był w 100 procentach udany, musi dopisywać też pogoda. W Malezji zawsze jest ciepło, zmiany temperatur nie są duże – temperatura powietrza wynosi zwykle około 25-30 stopni C.

Dwie pory roku – sucha i deszczowa

W Malezji można wyróżnić dwie pory roku, czyli suchą (kwiecień-wrzesień) i deszczową (październik-marzec). Co ważne, w porze deszczowej opady nie są mocno odstraszające – zwykle pada wieczorami i nocami, a w ciągu dnia upał nie doskwiera, co sprzyja podróżowaniu i poznawaniu miejsc i okolicznych atrakcji.

Z kolei pora sucha oznacza prawdziwe upały. Wtedy pada rzadko, a jest bardzo gorąco – temperatura przekracza 30 stopni C, zwykle wynosi ok. 32-36. Można zwiedzać nad ranem i wieczorem, gdyż nie są to warunki na aktywny styl życia. Maj i czerwiec to pora sucha – w maju odbywa się Wesak Day, święto buddyjskie, co jest jednym z powodów, dla których warto się tu wybrać w tym miesiącu. Z kolei w czerwcu zaczyna się Ramadan!

Langkawi – wyspa dostępna przez cały rok

W tym jednak czasie wyspy na wschodnim wybrzeżu półwyspu Malajskiego  są niedostępne dla turystów ze względu na przypływy oraz niebezpiecznie wysoki poziom wody. Przez cały rok można jednak wybrać się na Langkawi, gdzie można się z powodzeniem opalać, nurkować, kąpać i podziwiać piękno przyrody.

KWK, foto:sasint/Pixabay