Podróże

Jak szukać tanich lotów?

lot

Jak wiecie, podróżuję sporo, ale wielokrotnie wyszukuję bilety lotnicze w dobrej cenie. Wrzesień to świetna okazja, aby poszukać tanich lotów – jak jednak się za to zabrać? 

Wiadomo, że gdyby loty były tańsze, a urlopu mielibyście więcej, latanie byłoby już powszechne. Warto jednak rozsądnie korzystać z tego wolnego, które macie i w pełni je wykorzystać – na zwiedzanie, odpoczynek, poznawanie nowych kultur itd. Jeśli przeszkodą są dla Was ceny biletów, znam kilka sposobów na tanie latanie i chętnie się nimi podzielę.

Szukaj biletów wcześniej. Zacznij szukać biletów około 3-4 miesiące przed planowaną podróżą – wtedy masz największe szanse na kupienie ich w niskiej cenie. To prawda, że czasu jest dużo i jest to dość ryzykowne, ale coś za coś.

Last minute. Również kupowanie na ostatni moment ma sens – można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Zwykle mniej istotny jest wtedy kierunek – czyli nie polecicie może tam, gdzie zawsze marzyliście, ale z drugiej strony takie niespodzianki są zwykle bardzo interesujące. 

Tanie loty na Filipiny? Weekend w Pizie? Bierzcie w ciemno! Polski LOT organizuje np. Szalone Środy – wybierz się już z bagażem na lotnisko i leć spontanicznie tam, gdzie warto. Sprawdzaj też ofert z cyklu first minute!

Wyszukiwarki biletów. To też pomocne narzędzia do wyszukiwania biletów, w tym m.in. okazji last minute. Odwiedzaj też strony z promocjami lotniczymi, zapisz się do newsletterów różnych przewoźników itd. 

Opcji jest wiele – warto sprawdzić wszystkie, a na pewno uda Wam się wybrać w fajną podróż!

Karo, foto: Lars_Nissen_Photoart / Pixabay