Indie

Azja – kraina herbaty

Herbata to napój, który na całym świecie ma swoich miłośników – jedynie woda jest częściej spożywana. Pijemy ją codzienne – również w Azji jest niezwykle popularna.

Herbata występuje w wielu odsłonach – najpopularniejsza czarna, coraz bardziej ceniona zielona, ale także czerwona czy biała, z cytryną, mlekiem, na ciepło lub zimno, rozgrzewająca itd. Malownicze zielone herbaciane pola warto podziwiać m.in. w Azji.

Warto wybrać się w podróż po Azji szlakiem herbaty – to inspirująca i oryginalna wycieczka. Możesz zaplanować początek w jednym z kilku miejsc, odpowiednie będą m.in. Chiny, gdyż to właśnie tutaj odkryto herbatę. Shennong – cesarz i zielarz dodał do kociołka z wrzątkiem liście herbaty. Do dzisiaj Chiny są bardzo ważnym producentem herbaty, zaspokajają aż około 30 proc. produkcji na świecie.

Wycieczki organizowane dla turystów lubiących herbatę to nowość, ale zyskują coraz większe zainteresowanie. To świetny pomysł na urlop o każdej porze roku. Warto wybrać się m.in. nad jezioro Zachodnie, do raju zielonej herbaty Longjing. Większość plantacji jest dostępna dla turystów, można też spróbować napoju i go zakupić. Urocze tereny robią wrażenie, podobnie jak Narodowe Muzeum Herbaty.

Kto z Was nie słyszał albo nie pił herbaty z Indii? Assam to region, w którym produkuje się najwięcej herbaty. Piękne plantacje zobaczymy także m.in. na Sri Lance. To lubiany przez turystów kierunek, a zatem również herbaciana turystyka rozwija się tu naprawdę dobrze. Z kolei Japonia to raj dla fanów zielonej herbaty, ale o tym więcej w następnym wpisie…

(KKw/fot.highnesser/Pixabay)